Dirbtinis sniegas

Dirbtinio sniego gamyba lauko sąlygomis

Dirbtinis sniegas gaminamas pagal tokius pačius fizikos dėsnius kaip ir natūralus. Skirtumas tas, kad sniego gamybai reikalingas vanduo yra įpurškiamas dideliu spaudimu ir paskui per purkštuvą ar vamzdį išmetamas ant šlaito.

Metamas vanduo vos per keletą sekundžių vamzdžiu išmetamas ant šlaito. Atvėsintų vandens lašai, kaip energijos šaltinis, įpurškiami į vandenį specialiais purkštuvais, labai panašiai kaip gamtoje. Šie atvėsinti vandens lašai įsimaišo į likusį vandenį per labai trumpą laiką, kol vanduo teka purkštuvu, ir taip susiformuoja dirbtinis sniegas.

Dirbtinis sniegas gali būti gaminamas įvairiais kiekiais ir kokybės žemesnėje nei 2°C temperatūroje, priklausomai nuo santykinės drėgmės ir vandens temperatūros. Taigi, drėgnojo termometro temperatūra, t.y., oro temperatūros ir santykinės drėgmės santykis, yra lemiamas sniego gamybos veiksnys. 

Alpinio sniego gamintojai daugiausiai sniego gali pagaminti, kai drėgnojo termometro temperatūra yra žemesnė nei -12°C. Tačiau šiuos priedus draudžiama naudoti vokiškai kalbančiuose Alpių regionuose ir jie neatitinka pagrindinių mūsų visuomenės ekologijos idėjų. 

Sniego gamyba vidaus sąlygomis

„Innovag“ vidinės sniego sistemos – paaiškinimas

„Innovag“ sniego sistemos nėra gaminamos įprastų sistemų pagrindu, o sukurtos pagal naują patentuotą vystymo strategiją.

Naujų vidinės sniego technikos plėtros galimybių buvo imtasi ieškoti visų pirma todėl, kad norėta patenkinti didžiausius mūsų pramoninių klientų lūkesčius ir reikalavimus, kurie negalėjo būti patenkinti įprastomis vidinėmis sniego sistemomis.

Galimybių automobilių pramonėje studijos ar specialūs geležinkelio sistemų bandymo stendų užsakymai jau prieš daug metų įkvėpė „Innovag AG“ ištirti sniego technikos galimybių aspektus ir ribas.

Šių tyrimų ir tobulinimo darbų rezultatai buvo sėkmingai įgyvendinti pramonėje. Tai lėmė ir faktą, jog, pavyzdžiui, „Deutsche Bahn“, rinkdama stabdžių plokščių bandomąją įrangą, šią techniką paskelbė „moderniausia“.

Aukšti pramonės rinkos sniego kokybės ir gamybos reikalavimai, taip pat ir lengvai naudojamos „Innovag“ sniego gamybos sistemos įkvėpė „Innovag AG“ diegti šią techniką ir įgyti dar daugiau patirties vidinės žiemos sporto įrangos, sveikatingumo ir spa bei poilsio sektorių įrangos srityse.

„Innovag“ sniego sistemų ypatybės

Sauso ir biraus sniego gamyba yra pagrindinis stabdžių bandymo stendų ar produkcijos kondicionuoto oro vėjo tuneliuose reikalavimas.

Šlapio sniego gamyba yra pakankamai lengva užduotis. Jei reikia tik šlapio arba labai drėgno sniego, gali tekti pasitenkinti ledu. Tai pakankamai natūralus dalykas. Vietoj sniego granulių ant žemės iškritus vandens lašeliams, jie gali niekada nepavirsti vėl sniegu.

„Innovag“ sniego sistemos vos keletą vandens centimetrų geba paversti sniegu. Suformuojamas labai smulkus sniegas arba, jei pageidaujama, - ir mažytės snaigės.

Šios snaigės užkloja žemę taip pat, kaip natūralus sniegas. „Innovag“ sniego sistemos gali pagaminti nuo 100kg/m³ iki 250kg/m³ tankio sniegą. Tai reiškia, kad su „Innovag“ sniego sistemomis gali būti pagamintas bet kokios pageidaujamos kokybės sniegas – nuo puraus, tokio kaip gamtoje, tik pačiomis geriausiomis sąlygomis, iki drėgno ir sunkaus.

Optimali sniego kokybė yra būtina išankstinė sporto sąlyga tiek įgudusiems atletams, tiek laisvalaikiu besimėgaujantiesiems.

Jei pradedančiajam labai svarbu mokytis idealiose trasose, jis nepraranda entuziazmo net ir susvyravęs ant slidžių nuokalnių. Jis tiesiog susidaro neteisingą įspūdį apie žiemos sporto žavesį.

Gamta gali kompensuoti prastą sniego kokybę nuostabiais peizažais ir kerinčiais kalnais. Tačiau, kai užsiimama žiemos sportu uždarose patalpose, vienintelis tikslas lieka puikus sportas ir nepakartojamas sniegas.